Fortsæt til indhold

Bestyrelsen

Lejre Idrætsunions bestyrelse:

Formand, Pressekontakt (på valg i 2020):
Lars Dalsgaard
Kirke Hyllinge Idrætsforening
23 83 97 31
formand@lejreidraetsunion.dk / lars.dalsgaard@lejreidraetsunion.dk

Næstformand (på valg i 2020):
Jens Nielsen
Hvalsø IF, Fodbold
22 55 46 40
probst.nielsen@get2net.dk

Kasserer, webmaster (på valg i 2021):
William S. Jacobsen
Twostep Linedancers
40 54 42 25
kasserer@lejreidraetsunion.dk / william.jacobsen@lejreidraetsunion.dk

Bestyrelsesmedlem (på valg i 2021):
Jens P. Andersen
Osted Idrætsforening
40 34 02 21
jenspandersen@mail.dk

Bestyrelsesmedlem (på valg i 2020):
Kurt Ettrup
Gevninge Idrætsforening
51 22 35 78
k-ettrup@mail.tele.dk

Bestyrelsesmedlem (på valg i 2021):
Sascha Rasmussen
Hvalsø Gymnastikforening
23 37 32 23
sascha_salle@hotmail.com

Bestyrelsesmedlem (på valg i 2021):
Flemming Nielsen
Osted-Lejre Skytteforening
40 54 22 83
fln.sigi@gmail.com

Suppleant (på valg i 2020):
Laila B. Larsen
Hvalsø Skytteforening
42 49 69 55
lailaogflemming@live.dk

Suppleant (på valg i 2020):
Lisbeth Hollerup
Sjov Senior Motion
sekr@mail.dk

Fælles mail: bestyrelsen@lejreidraetsunion.dk

 

Øvrige poster:

Revisor (på valg i 2020):
Torben Olsen
Kirke Hyllinge Idrætsforening

Revisor (på valg i 2021):
Henrik Theill
Langvad Gymnastikforening

Revisorsuppleant (på valg i 2020):
Peter Rasmussen
Gevninge Idrætsforening